Brad Pitt staví ekologické domy

15. june 2011 at 15:44 | Jolie |  Angelina - News
Brad Pitt je zakladatelem organizace Make it Right na podporu znovuvýstavby New Orleans, zničeného hurikánem Katrina. Jak vypadá jeho boj s přírodními živly?
Foto: mr-and-mrs-smith-official
Brad Pitt s Angelinou Jolie nejen že zdobí svět jako nejkrásnější pár Hollywoodu, ale jdou mu také příkladem v konání dobrých skutků. Fotografie Angeliny z jejích humanitárních misí pravidelně obíhají svět. Stejně tak jako její rodinné fotografie s adoptovanými sirotky. Brad Pitt nezůstává pozadu. Kromě toho, že Angelinu podporuje v rozšiřování interkulturní rodiny, je i sám v dobročinnosti aktivní.
Hurikán Katrina řádil na konci srpna 2005. Přehnal se nad jižním a většinou východního pobřeží Spojených států. Nejvíc škody ale napáchal práve v Louisianě, v New Orleans. Většina obyvatel sice byla evakuována, přesto ničivá přírodní síla zabila víc jak osmnáct set lidí. A zbytku zničila jejich majetek.
A těmhle lidem se Brad Pitt vydal na pomoc. Neziskovou organizaci Make it Right založil s vlastními pěti miliony dolarů. Svou troškou do mlýna přispěl i kontroverzní Steve Bing, který organizaci rovněž zaštítil pěti miliony. Cílem je vybudovat celkem sto padesát nových bezpečných domů v módě tak zvaného udržitelného rozvoje. To znamená, že tato architektura nahrává využívání obnovitelných přírodních zdrojů energie.
Brad Pitt se tedy za pomoci specializované stavební firmy vydal zelenou cestou. Ale obyvatelé obnovované čtvrti Lower Ninth Ward nestojí jen nečinně stranou a nepozorují, jak jim slavným hollywoodským hercem zasponzorovaná stavba roste před očima. Všichni se aktivně podílejí.
Domy by měly případně odolat dalším rozmarům přírody. Výstavba v zeleném stylu má krom zcela evidentně praktických účelů i účel symbolický: chovat se k přírodě tak, aby pro příště od svých odvetných akcí lidstvu upustila.
Přispět organizaci Make it Right může prakticky kdokoli. Buď zaslat peníze nebo si koupit ekologickou slušivou čepici nebo tričko s mottem Make it Right. Do budoucna se chystá také taková forma dárcovství, kdy se vytvoří týmy, které společnými silami budou sponzorovat výstavbu konkrétního domu.
topzine.cz
jolie.blog.cz
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Burberry Hobos Burberry Hobos | Email | Web | 27. june 2011 at 9:15 | React

Enough informations have provided.We can get much news from this.Thank you for sharing.

2 ShaylaNuvcs ShaylaNuvcs | Email | 12. october 2018 at 3:38 | React

Absolutně nová aktualizace balíčku SEO / SMM "XRumer 16.0 + XEvil 4.0":
captcha řešení Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
a více než 8400 dalších kategorií captcha,
s nejvyšší přesností (80 až 100%) a nejvyšší rychlostí (100 img za sekundu).
Můžete připojit XEvil 4.0 k nejoblíbenějšímu softwaru SEO / SMM: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke a více než 100 dalších softwarů.

Zájem? Existuje spousta nepřehledných videí o XEvile na YouTube.
Hodně štěstí!

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama